ZNAJDŹ MNIE NA:
Wypadanie włosów | Fryzjer Kraków Centrum

Wypadanie włosów

wypadanie-wlosow

W życiu są momenty kiedy nagle zaczyna ubywać nam włosów. Zastanawiamy się, dlaczego? Otóż składa się na to wiele czynników np: choroby włosów, osłabienie organizmu, stres, nieprawidłowa higiena, złe odżywianie, zaburzenia hormonalne.

Typów łysienia jest bardzo dużo. Jednak w tym poście skupimy się na łysieniu typu męskiego i żeńskiego.

Dlaczego wypadanie włosów dotyka kobiety ?


Łysienie typu żeńskiego jest cechą genetyczną,może być spowodowane niedoborem estrogenów (żeńskie hormony płciowe), wycieńczeniem organizmu w okresie poporodowym, ale tez i niewłaściwą pielęgnacją włosów. Przy problemie wypadania włosów może także nam towarzyszyć łojotok albo łupież. Łysienie rozpoczyna się u kobiet po okresie dojrzewania między 15-16 rokiem życia, może się też nasilać w okresie menopauzy między 45-50 rokiem życia. W momencie procesu łysienia u kobiet uwidacznia się różnica włosów na szczycie głowy i w kątach czołowych. Nasze włosy stają się zniekształcone, cieńsze i możemy dostrzec ich braki. Wiele kobiet po okresie poporodowym zauważa utratę włosów. Dzieje się tak ponieważ w okresie ciąży poziom estrogenów hamuje wypadanie włosów, zauważamy wtedy znaczną poprawę ich kondycji. Około 11 tygodni po porodzie poziom estrogenów ulega gwałtownemu zmniejszeniu. W tym czasie może wypaść nawet około 50% wszystkich włosów. W momencie kiedy kobieta karmi dziecko jej organizm jest dodatkowo osłabiony, zwiększa się wtedy poziom hormonu – prolaktyny inaczej laktotropiny (jest to hormon produkowany w przysadce mózgowej). Problemy z prolaktyną występują nie tylko w okresie poporodowym, ale także w życiu codziennym przy sytuacjach stresowych. Zazwyczaj po około roku , kiedy w naszym organizmie ustabilizuje się poziom hormonów zaczynają się pojawiać baby hair – to nic innego, jak malutkie, nowe włosy, których widok powinien Nas ucieszyć. Teraz coś co jest sprawą jasną i oczywistą , to w jaki sposób się odżywiamy wpływa na nasz organizm, brak krzemu i cynku są główną przyczyną wypadania włosów. Substancje odżywcze są potrzebne do wzrostu włosów. Dlatego drogie Panie pamiętajmy o ich uzupełnianiu jeśli mamy zamiar się odchudzać. W naszej diecie stale powinny pojawiać się warzywa, owoce, mięso, ryby, kasze (jaglana, gryczana) ryż, makarony i pieczywa z pełnego ziarna.


Przejdźmy teraz do łysienia męskiego. Dlaczego pojawiają się zakola?


Otóż łysienie typu męskiego dotyka również Naszych przystojnych panów. Dotyczy to ponad połowy wszystkich mężczyzn. Włosy wypadają, a z mieszków wyrastają coraz cieńsze i krótsze. Ostatnim elementem jest meszek porastający skórę czaszki. Dzieje się tak ponieważ faza anagenu skraca się do fazy katagenu (ilość włosów, które rosną jest mniejsza od ilości włosów pozostających w spoczynku). Utrata włosów występuje między 20-30 rokiem życia. Mężczyźni którzy miewają problemy ze skórą głowy (łupież, łojotok) mogą zacząć łysieć wcześniej. Zawsze należy skupić się na przyczynach i starać się je wyeliminować bo wypadanie włosów może przebiegać dużo wolniej lub po prostu w odpowiednim czasie uda się je zatrzymać. Włosy zaczynają wypadać w kątach czołowych, pozniej na czole i ciemieniu. Na końcu łysieją okolice skroni i potylicy. Po ukończeniu 30 roku proces łysienia spowalnia się, a czasem nawet zatrzymuje. Medycyna teraz oferuje przeszczepy, dzięki którym pozbędziemy się skutków tej nieprzyjemnej przypadłości i będziemy cieszyć „bujną grzywą” przez dłuższy okres czasu.

 


Borykacie się z problemem łysienia? A może udało Wam się ten proces zatrzymać w odpowiednim momencie? Szukasz odpowiedniego produktu, który zahamuje wypadanie włosówZnam serię kosmetyków, które z ręką na sercu mogę polecić.

Jest nią linia Davines Energizing.

 

 

 

Pozdrawiam

Agnieszka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *