ZNAJDŹ MNIE NA:
Włosy kręcone i trwała ondulacja. | Fryzjer Kraków Centrum

Trwała ondulacja i włosy kręcone.

trwała ondulacja

Włosy kręcone wracają do łask, minął już trend jakim było ich prostowanie. Witamy powtórnie lata 80/90 kiedy to trwałą ondulacje robiły nasze babcie. Wiele moich klientek marzy o lokach i pyta się jak je można uzyskać. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Na początku chciałabym odpowiedzieć na pytanie czym jest trwała ondulacja ?
Jak sama nazwa wskazuje jest to trwała zmiana kształtu włosów ponieważ następuje rozerwanie i ponowne połączenie mostków dwusiarczkowych.

 

O co chodzi?

Wyobraźmy sobie kartkę papieru – jest prosta. Kiedy wchłonie środek chemiczny i wyschnie staje się pogięta. Jeśli kartkę wyprostujesz za pomocą dłońmi, ponownie zmoczysz wodą, zostawisz do wyschnięcia to mimo tego nie będzie prosta jak przed eksperymentem. Chcesz prostą kartkę? Wtedy musisz kupić nowy blok.
To samo dzieje się z włosami. Zawsze przed zrobieniem trwałej nasuwa się pytanie, a jak to będzie? Co będzie jeśli mi się nie spodoba? Prawda jest okrutna-zetniesz włosy,albo poczekasz gdy odrosną.

 

Żyjesz nadzieją,że za miesiąc wrócą do wyglądu sprzed zabiegu?

Musze Cię rozczarować… Produkt po jakimś czasie może się delikatnie wypłukać, owszem skręt będzie mniejszy, ale Twoje włosy nie wrócą do stanu sprzed zabiegu. Jednym słowem muszą odrosnąć.

Jeśli zrobię sobie trwałą to będą idealne loczki?
Nic bardziej mylnego, trwała ondulacja wymagają odpowiedniej stylizacji i pracy na co dzień. Nie pójdziesz spać z mokrą głową i rano nie będzie burza nienagannych loczków. Obawiam się że będziesz przypominać króla lwa,a do Twoich oczu napłyną łzy. Włosy po zabiegu trzeba odpowiednio pielęgnować i stylizować za pomocą produktów podkreślających ich skręt. Jeśli masz włosy rozjaśniane to zapomnij o trwałej, żaden doświadczony i uczciwy fryzjer nie wykona takiej usługi. Nikt nie będzie chciał żebyś została z uwrażliwionymi włosami .Włosy będą się kruszyć, a w najgorszym wypadku ciągnąć jak guma. Wtedy na ratunek przybędą nożyczki.

 

Co zrobić, aby mieć włosy kręcone?

Sprawdź jak zachowują się Twoje włosy po umyciu. Są lekko falujące ? Można to wykorzystać, żeby nadać Twojej fryzurze więcej charakteru.

Wystarczy nałożyć produkt Hair Resort lub Motion Lotion na umyte mokre włosy (wcześniej rozczesane) i wgnieść w w nie odrobinę kremu następnie suszyć za pomocą dyfuzora.
Jeśli chciałabyś osiągnąć efekt Beach look to niżej w linku znajdziesz krok po kroku jak taki look stworzyć.

 

 

Nie koniecznie trzeba robić trwałą ,wystarczy użyć odpowiednich produktów i nauczyć się stylizacji. Jeśli zapragniesz spowrotem prostych włosów to tylko umyjesz głowę i nie będziesz musiała czekać, aż odrosną. Mam nadzieję, że zrozumiałaś czym jest trwała ondulacja. Spróbuj poczuć swoje włosy, ich teksturę, popracować za pomocą produktów przeznaczonych do włosów kręconych i podkreślających naturalny skręt. Odpowiednie strzyżenie połączone ze stylizacja sprawi, że możesz stać się posiadaczka włosów o jakich marzysz. Włosy kręcone to nic trudnego, nasze słowiańskie dają nam dużo możliwości.

Przygotowałam dla Was inspiracje, które znajdziesz na Pinterescie w folderze ” Beach waves ” klik

 

Pozdrawiam

Agnieszka.

 

One thought on “Trwała ondulacja i włosy kręcone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *