ZNAJDŹ MNIE NA:
Trendy koloryzacji w 2015 roku. | Fryzjer Kraków Centrum

Trendy koloryzacji w 2015 roku. Sombre czy flamboyage?

farbowanie włosów

W ubiegłym roku pisałam o koloryzacji efektem sombre i flamboyage na stronie khc.

Dla tych co nie pamiętają przypomnę 😉 Po roku czasu pracy tymi technikami, dostrzegam fakt, iż dopiero teraz klientki polubiły tę metodę i podejrzewam, że w/w metody koloryzacji będą Nam długo towarzyszyć...

Podobnie jak było ze słynnym ombre. Teraz nie mamy czasu, żeby farbować włosy co miesiąc. Cały czas szukamy alternatyw, aby zaoszczędzić czas. Sytuacja zostaje utrudniona podczas gdy klientka posiada już siwy odrost, wtedy niestety zostaje częste farbowanie. Jednak pamiętajmy, że zawsze można fryzurę urozmaicić.

Na początek, czym w ogóle jest sombre i flamboyage?


Sombre jest to bardzo delikatne rozjaśnienie włosów, dzięki tej metodzie uzyskujemy miękki efekt koloryzacji dzięki któremu nie widać odcięcia się kolorów jak przy ombre które według niektórych jest już passe. Kolor bazowy jest ciemniejszy, zaś końce w naturalny sposób maja przenikać do 2 tonów jaśniej. Efektem końcowym powinno być płynne przejście pomiędzy kolorami. Takie zjawisko czasami możemy zaobserwować na włosach po słonecznych wakacjach. Powyższy sposób na pewno zadowoli brunetki i blondynki, które irytuje szybko pojawiający się odrost.

sombre1sombre2sombre3sombre4sombre5sombre6sombre7

Co to jest Flamboyage?

Flmboyage jest bardziej uznawany przez kobiety. Etap koloryzacji jednolitej przeminął, chcemy „ożywić” nieco fryzurę. Włosy są rozświetlone, możemy optycznie zbudować objętość bądź zafundować sobie subtelna zmianę. Daje on możliwość indywidualności na włosach. Przede wszystkim w znacznym stopniu zmniejsza widoczność odrostów – których swoją drogą bardzo nie lubimy Bardzo często łącze technikę flamboyage razem z farbą.

Ogólnie rzecz biorąc zawsze w koloryzacjach sugeruję się tym, że każde włosy są inne i mają inna teksturę.

foto1foto2foto3foto5foto6foto7foto8

Kiedyś modą były krzykliwe rudości, żółte blondy ,czerwienie czy też głębokie czernie. Teraz dążymy do naturalności, tęsknimy za tym co naturalne. Coraz więcej moich klientek decyduje się na koloryzacje, jednak wybierają taką aby odrost był jak najmniej widoczny. Nie wątpliwie takowe działanie jest hitem bo naturalność zawsze była i będzie w modzie.

Miałyście styczność z powyższymi metodami? Jesteście zwolenniczkami czy może przeciwniczkami w/w metod koloryzacji? Podoba Ci się bardziej flamboyage czy sombre?
Szukasz inspiracji ? Znajdziesz ją poniżej w przygotowanych folderach na Pintereście.
Przygotowałam je specjalnie dla Was.

Pozdrawiam
Agnieszka
zdjęcia Pinterest

One thought on “Trendy koloryzacji w 2015 roku. Sombre czy flamboyage?

  1. Weronika

    Ciekawe są też połączenia sombre i flamboyage, tutaj klika takich widziałam: Flamboyage 2015

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *